• visual_1.jpg
  • visual_2.jpg
  • visual_3.jpg

PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU CYFROWEMU NA TERENIE GMINY BARANÓW

plakat 1200

 

 

 

 

BENEFICJENCI WYBRANI !

 

W połowie października obradowała Komisja Rekrutacyjna, której zadaniem było wyłonienie 60 gospodarstw domowych, którym została przyznana pomoc w ramach projektu pn. " Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Baranów". W czasie rekrutacji, która zakończyła się 26.09.2014 otrzymaliśmy 98 formularzy zgłoszeniowych. W związku z tak dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, Komisja postanowiła wyłonić także listę rezerwową z 10 gospodarstwami, które otrzymają pomoc w przypadku rezygnacji osób z listy podstawowej. Kolejnym etapem bedzie ogłoszenie przetragu na dostawę sprzętu komputerowego oraz Internetu.

 

UMOWA NA DOSTAWĘ KOMPUTERÓW PODPISANA !

 

30 kwietnia 2015 roku Gmina Baranów reprezentowana przez Wójta - Bogumiłę Lewandowską - Siwek podpisała umowę na dostawę sprzętu komputerowego z oprogramowaniem oraz drukarkami. W drodze przetargu została wyłoniona firma "CEZAR sp. j." Cezary Machnio i Piotr Gębka z Radomia, która zapewniła iż sprzęt zostanie dostarczony z końcem maja bieżacego roku. Przypomnijmy, projekt zakłada zakup 120 laptopów z oprogramowaniem oraz drukarkami. 60 sztuk trafi do wzesniej wyłonionych gospodarstw domowych, a kolejne 60 trafi do 6 szkół z naszej gminy, po 10 dla każdej. Dodatkowo mieszkańcy otrzymają drukarki, natomiast do szkół trafią urządzenia wielofunkcyjne.

 

 

 UMOWA NA DOSTAWĘ INTERNETU PODPISANA !

 

12 maja 2015 roku Gmina Baranów podpisała umowę na dostawę Internetu w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Baranów". Firma, z którą umowa została zawarta to "ZAPNET Sp. J." z Odolanowa. Podłączenie niezbędnych urządzeń do odbioru Internetu nastąpi niezwłocznie po podpisaniu umowy, dlatego w najbliższym czasie prosimy oczekiwać telefonu z informacjom o terminie związanych z tym robót.

 

 SPRZĘT ROZDANY !

 

10 czerwca zakończyła się upragniona dostawa sprzętu komputerowgo i drukarek w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Baranów". Do 60 gospodarstw domowych trafiły komputery przenośne z oprogramowaniem oraz drukarkami, natomiast 6 szkół z naszej gminy otrzymały po 10 komputerów dla każdej oraz po jednym urządzeniu wielofunkcyjnym. Sądzimy, że sprzęt zadowolił wszystkich Beneficjentów. Miłego korzystania !

 

UWAGA SZKOLENIA !

 

W dniach 17-19 czerwca 2015 odbędą się szkolenia dla miszkańców zakwalifikowanych do projektu. Szkolenia odbędą się w godzinach od 16:00 do 20:00. Podział na grupy zostanie podany do wiadomości drogą telefoniczną. Obecność obowiązkowa.

 

SZKOLENIA ZA NAMI !

 

Od zeszłotygodniowej środy do piątku we wszystkich szkołach w naszej gminie, odbyły się szkolenia z zakresu podstawowej obsługi komputerów dla Beneficjentów Ostatecznych projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Baranów" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 - 2013, Działanie 8.3 "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyrowemu - eInclusion, Oś priorytetowa 8 "Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki"; realizowanego na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIG.08.03.00-30-585/13-00 z dnia 4 czerwca 2014 roku. Szkolenia prowadziła kadra informatyków, pracujących na stałe w szkołach Gminy Baranów, przez co miały one bardzo przyjazny charakter. Tematyka szkoleń okazała się bardzo pomocna dla osób, którym nie dawno zostały ofiarowane komputery przenośne do domów. Gmina Baranów życzy wszystkim Beneficjentom owocnej pracy na nowym sprzęcie !

 

    

 
Znajdujesz się:
Urząd Gminy Baranów Dla mieszkańców Aktualności PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU CYFROWEMU NA TERENIE GMINY BARANÓW

bip

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły i możliwości ustawień przechowywania plików cookie na Twoim urządzeniu w naszej polityce plików cookie.

EU Cookie Directive Module Information