„CHRZEST POLSKI OCZAMI NASZEJ WYOBRAŹNI”

W ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski uczniowie Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej wzięli udział najpierw w konkursie szkolnym plastycznym związanym z rocznicą chrztu Polski, a następnie w konkursie plastycznym organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu pt. „Chrzest Polski oczami naszej wyobraźni”.

Honorowy patronat nad konkursem objął Biskup Kaliski ks. Edward Janiak. Głównym celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat chrztu Polski. Uczennica klasy IV  Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej– Marta Maksim ( opiekun – Anna Lekki) zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło 565 prac. W gali wręczenia nagród w Kaliszu – 17 maja 2016 roku uczestniczyli rodzice oraz nauczycielka Anna Lekki. W tym dniu w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli zorganizowana została też konferencja pt. „Chrzest Mieszka – narodziny naszej ojczyzny”, w której udział wzięli wszyscy zaproszeni goście. Nagrodzeni otrzymali m.in. antologię pokonkursową prezentującą prace dzieci. Wyróżnienie w konkursie to sukces. Warto dodać, że byliśmy jedyną szkołą z Powiatu Kępińskiego, która znalazła się w grupie nagrodzonych.

Urząd Gminy Baranów Dla mieszkańców Aktualności „CHRZEST POLSKI OCZAMI NASZEJ WYOBRAŹNI”