BARANOWSKI ORLIK - OTWARTY

01.06.2010 r.

Wójt Gminy Baranów - Pan Jan Sarnowski i Miłosz Lipiński - uczeń Zespołu Szkół w Baranowie przecinają wstęgę

We wtorek 01 czerwca w Dniu Dziecka w Baranowie oficjalnie oddano do użytku kompleks sportowy nazywany potocznie przez mieszkańców gminy – baranowskim Orlikiem. Na uroczystości zorganizowanej na murawie boiska głównego obecni byli m.in. Pan Tomasz Wiktor – Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Franciszek Trąpczyński – Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Andrzej Jóźwik – Kierownik Wydziału Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie, przedstawiciele władz gmin tworzących powiat kępiński, lokalnych organizacji wspierających sport, radni gminy Baranów, dyrektorzy szkół.
Zebranych uroczyście powitał Wójt Gminy Baranów Pan Jan Sarnowski, który nakreślił historię budowy obiektu, podkreślając tu przede wszystkim jego specyfikę i unikatowy charakter wynikający m.in. z rozszerzonego zakresu inwestycyjnego obejmującego budowę dwóch boisk i towarzyszącego im zaplecza składającego się m.in. z szatni, drogi dojazdowej i sztucznego oświetlenia. Integralnym elementem uroczystości było wręczenie podziękowań i okolicznościowych medali wszystkim osobom i instytucjom, którzy zaangażowali się w powstanie baranowskiwgo Orlika.
Wśród odznaczonych przez Przewodniczącą Rady Gminy w Baranowie Panią Annę Brust i Wójta Gminy Baranów Pana Jana Sarnowskiego znaleźli się m.in. projektanci obiektu, jego wykonawcy, osoby czuwające nad właściwą realizacją inwestycji.
W programie uwzględniono również poświęcenie obiektu, którego dokonał ks. kanonik Jerzy Kondal proboszcz parafii pw. św. Andrzeja i Wawrzyńca w Baranowie.
Finalnym elementem uroczystego otwarcia był mecz, w którym zmierzyli się gracze z Uczniowskiego Klubu Sportowego PIONIER w Baranowie.

Relacja w TELE-OBIEKTYWIE

Uczniowie z Zespołu Szkół w Baranowie

Goście zaproszeni na uroczyste otwarcie obiektu

Pan Tomasz Wiktor - Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UMWW, Pani Anna Brust - Przewodnicząca Rady Gminy w Baranowie oraz Pan Jan Sarnowski - Wójt Gminy Baranów