STRAŻACY Z BARANOWA NA ZAWODACH W DOBRODZIENIU

06.06.2010 r.

Baranowska pompa sikawkowa

W niedzielę 06 czerwca strażacy z OSP w Baranowie i Baranowie Osiedle Murator wzięli w udział w VII Zawodach Sikawek Konnych. Łącznie do Szemrowic w gminie Dobrodzień zawitało aż 45 jednostek OSP z pięciu województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego oraz czeskiej gminy Radslavice
Każda z drużyn biorących udział w zawodach przywiozła ze sobą stary, bo z przełomu XIX i XX wieku, ale świetnie działający sprzęt do gaszenia pożarów. Tym samym widzowie obserwujący zawody mogli w ciągu jednego dnia poznać najlepsze tradycje strażackie. W niedzielnych zawodach udział wzięli również druhowie z Baranowa, prezentując baranowską, zabytkową pompę sikawkową.

Drużyna z Baranowa biorąca udział w zawodach

Strażacy z OSP Baranów Osiedle Murator

Przejazd drużyny z Baranowa