PIERWSZY TRANSPORT DARÓW DOTARŁ DO WILKOWA

02-25.06.2010

W trakcie rozładunku darów w Wójce Polanowskiej

Od środy 2 czerwca na terenie gminy Baranów prowadzona jest zbiórka darów na rzecz powodzian z gminy Wilków na Lubelszczyźnie. To wspólna inicjatywa lokalnych organizacji działających na terenie gminy. Współpracę zainicjowały: Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Gminy Baranów oraz Towarzystwo Rozwoju Gminy Baranów, swoją pomoc zaoferowali również druhowie ze wszystkich 11 jednostek OSP.
Głównym punktem akcji były zbiórki zorganizowane w dniach 2 i 4 czerwca we wszystkich miejscowościach sołeckich naszej gminy. W każdym z punktów przyjmowano artykuły spożywcze, środki czystosci artykuły higieniczne oraz odzież. W efekcie już w piątkowy poranek pierwszy transport darów dotarł do Wólki Polanowskiej w gminie Wilków. Na tym jednak akcja się nie kończy obecnie przygotowywany jest kolejny transport. Przez cały weekend zbiórka prowadzona była w sklepie sieci Biedronka w Kępnie. Dary dostarczać można do 25 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 do budynku Urzędu Gminy w Baranowie.
Zbiórka zorganizowana na terenie gminy spotkała się z ogromnym odzewem mieszkańców. W tym miejscu należy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy: mieszkańcom gminy Baranów, lokalnym organizacjom, proboszczom poszczególnych parafii, firmie STOLMEB Pana Jana Tomalika ze Słupi pod Kępnem za nieodpłatny przewóz darów do poszkodowanej gminy.

Relacja w TELE-OBIEKTYWIE

Grupa prowadząca zbiórkę w Donaborowie

Grupa prowadząca zbiórkę we wsi Jankowy

Przewóz darów na Murator koordynowali wolontariusze z MSM-PM Oddział w Baranowie