SPORTOWA SOBOTA W DONABOROWIE

12.06.2010 r.

W sobotnie przedpołudnie 12 czerwca blisko 100 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Baranów wzięło udział w zawodach sportowo - rekreacyjnych, które zorganizowano w Zespole Szkół w Donaborowie. Impreza stanowi jeden ze stałych punktów w kalendarzu roku szkolnego gminy Baranów, mających na celu promocję zdrowego stylu życia i aktywności sportowej w czasie wolnym od codziennych obowiązków.
W poszczególnych konkurencjach sportowych udział wzięły dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe, które w różnym wymiarze godzinowym odbywają się w poszczególnych szkołach.

W gronie jedenastu konkurencji rozgrywanych tego dnia znalazły się m.in. rzut obręczami, żonglerka piłką, niby- golf, slalom z piłką, skoki na skakance, rzuty do kosza. Uczniowie na poszczególnych stacjach prowadzonych przez nauczylici i uczniów Zespołu szkół w Donaborowie zdobywali punkty, które potem zdecydowały o kolejności i nagrodach. W czasie, kiedy komisja skrupulatnie liczyła punkty, dziewczynki rozgrywały mecze w rzucankę siatkarską (zwyciężył Donaborów), a chłopcy grali w piłkę nożną (I miejsce Słupia).  Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Klasy I-III dziewczynki - Martyna Lubojańska
Klasy I-III chłopcy - Adrian Bystry (Donaborów)
Klasy IV-VI dziewczynki - Kasia Jańska (Łeka Mroczeńska)
Klasy IV-VI chłopcy - Michał Wabnic (Baranów).

W trakcie sportowej rywalizacji

Podsumowanie zawodów