XXI PLENER MALARSKI ZA NAMI

02.07.2010 r.

XXI plener malarski „Baranowskie Pejzaże” za nami. W piątkowy wieczór 02 lipca w gościnnych progach motelu ES w Baranowie odbył się wernisaż wieńczący tegoroczny plener. Stanowi on  podsumowanie trwającego dwa tygodnie pleneru malarskiego (21.06-02.07.2010). W wydarzeniu tym zgodnie z plenerową tradycją udział wzięli artyści i zaproszeni goście, którymi są przedstawiciele: władz samorządowych i rządowych, organizacji lokalnych i regionalnych, instytucji kultury,  przedsiębiorców, liderów lokalnych, mieszkańców gminy Baranów. Prezentacji prac powstałych w czasie pleneru towarzyszyły spotkania i dyskusje z ich autorami. Przyjętym zwyczajem jest także przekazanie po wernisażu przez każdego uczestnika prac do galerii mieszczącej się w Urzędzie Gminy w Baranowie. Tegoroczny plener to jedenastu artystów: Barbara Chowańska-Najwer, Franciszek Dziadek, Dorota Falkowska-Adamiec, Danuta Drzewiecka, Henryk Drzewiecki, Irena Gruszka, Krystyna Jasińska, Marek Kamecki, Antoni Kawałko, Anna Lampe, Edyta Rutkowska. Ich prace stanowią przegląd różnorodnych technik malarskich, jak i form prezentacji otaczającego nas świata. Tak jak zmienia się plener, tak zmieniają się jego uczestnicy, ale charakter i klimat tej imprezy pozostaje ten sam i tak dzieje się od ponad 20 lat obecności pleneru malarskiego w Baranowie.Tegoroczny wernisaż otworzył Wójt Gminy Baranów - Pan Jan Sarnowski, który witając zebranych gości gratulował kolenej edycji pleneru a jego organizatorkom Pani Mirosławie Malinowskiej i Pani Leokadii Szwancar zaagażowania włożonego w jego przygotowanie.
Piątkowy wernisaż to przede wszystkim prezentacja dorobku artystycznego uczestników pleneru, loteria, w której można było wygrać prace przekazane przez artystów uczestniczących w "Baranowskich pejzażach". Zwieńczeniem piątkowego wernisażu był koncert młodych muzyków z gminy Perzów.

Relacja w TELE-OBIEKTYWIE

Zebranych gości powitał Pan Jan Sarnowski - Wojt Gminy Baranów

Grupa artystów biorąca udział w "Baranowskich pejzażach"

Wernisaż zaszczyciło swą obecnością wielu znamienitych gości