DRUGI TRANSPORT DARÓW DOTARŁ DO WILKOWA

10.07.2010 r.

W sobotę 10 lipca z Baranowa wyruszył drugi transport darów dla mieszkańców gminy Wilków na Lubelszczyźnie. Do akcji koordynowanej przez członków Maltańskiej Służby Medycznej-Pomocy Maltańskiej Oddział w Baranowie włączyli się partnerzy z Malteser Hilfsdienst w Hövelhof, którzy wspomogli akcję przekazując m.in. środki czystości, odzież i sprzęt rehabilitacyjny oraz druhowie z OSP Baranów Osiedle Murator, którzy pomogli przy transporcie i rozładunku.
Łącznie do Wilkowa udało się wyekspediować dwie ciężarówki darów. Tymczasowo trafiły one do magazynu we wsi Wymysłów w gmine Karczmiska położonej w bezpośrednim sąsiedztwie gminy Wilków. Stamtąd dary będą rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących pomocy.
Sobotni transport dodajmy w międzynarodowym składzie to efekt szeroko zakrojonej współpracy rozwijanej na terenie gminy Baranów. Za pośrednictwem Maltańskiej Służby Medycznej-Pomocy Maltańskiej Oddział w Baranowie udało się do akcji włączyć partnerski oddział Malteser Hilfsdienst z niemieckiego Hövelhof. W ramach współpracy lokalnych organizacji w tym: Towarzystwa Rozwoju Gminy Baranów i Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Gminy Baranów przy wsparciu jednostek OSP udało się przeprowadzić na terenie gminy Baranów zbiórkę żywności, odzieży i środków higienicznych. Pomoc dla gminy Wilków to również efekt współpracy w ramach partnerstwa gmin Baranów. To od apelu Pana Roberta Gagosia - wójta lubelskiej gminy Baranów rozpoczęła się cała inicjatywa.

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowanie PPH "STOL-LECH" Pana Lecha Jóźwiakowskiego z Piasek za nieodpłatny przewóz darów dla powodzian.