PIERWSZE UMOWY W RAMACH PROGRAMU LEADER PODPISANE

05.08.2010r.

Na fotografii: Jan Tyc - skarbnik TRGB, Marian Latusek - skarbnik OSP Słupia p/Kępnem, Michał Błażejewski - prezes OSP Słupia p/Kępnem, Emilia Dunal - Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Paweł Jeziorny - wiceprezes TRGB, Małgorzata Blok - pracownik Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego

We czwartek 05 sierpnia w siedzibie Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu miało miejsce podpisanie dwóch umów na realizację przedsięwzięć z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”.    To pierwsze dwie umowy, dofinansowane ze srodków programu LEADER, których stroną są organizacje pozarządowe prowadzące swoją działalność na terenie gminy Baranów.
Projekt Towarzystwa Rozwoju Gminy Baranów pn. „Baranowskie Kule – czyli jarmark w Baranowie”, warto tu dodać, że już zrealizowany dotyczy jarmarku tradycyjnych rzemiosł, jaki odbył się w trakcie tegorocznych „Dni Baranowa”. Na realizację tego przedsięwzięcia Towarzystwo pozyskało kwotę 24.080,00 złotych, co stanowi 70 % kosztów ogólnych projektu.
Kolejny projekt to inicjatywa strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupi p/Kępnem pn. „Utworzenie Strażackiej Izby Pamięci w budynku OSP Słupia". W efekcie działań projektu jesienią tego roku do użytku oddane zostaną wyremontowane pomieszczenia zlokalizowane w budynku OSP, w których mieścić się będzie Strażacka Izba Pamięci stanowiąca miesce ekspozycji pamiątek związanych z blisko 80-letnią działalnością druhów ze Słupi pod Kępnem. Pomieszczenia będą również wykorzystywane przy organizacji różnego typu spotkań i warsztatów adresowanych do mieszkańców naszego regionu. Na realizację projektu strażakom udało się pozyskać 25.000,00 złotych co stanowi również 70% kosztów ogólnych projektu.