NIE NARZEKA NIKT, NIE KWĘKA - TAK SIĘ BAWI DZISIAJ ŁĘKA!

29.05.2011 r.

Pierwszy etap to podpatrywanie. Co zrobić lepiej, nie popełnić błędu i nie potknąć się na jakimś szczególe.  Nie dziwi więc, iż trzy tygodnie temu do Joanki zawitały całe sztaby z sołectw sąsiednich. Joanka była pierwsza, Łęka Mroczeńska bawiła się na swoim festynie w ubiegłą niedzielę.  Wbrew pozorom nie  chodzi tu o wyścigi, o rywalizację. Przede wszystkim idzie o dobrą zabawę.

Wyginam śmiało ciało

W konkursie "Co o sołectwie i jego sołtysie wiedzieć należy?" bezkonkunkurencyjna była Mirosława Rabiega

Organizacyjnie w Łęce było zupełnie inaczaj niż w Joance. Tam impreza przebiegała pod gołym niebem, tu - w sali domu ludowego. - Nie ma u nas miejsca, gdzie można by przygotować taki festyn, stąd zdecydowaliśmy się na salę - tłumaczy sołtys Łukasz Jerzyk.

Mistrzynie hula-hop

Ostatecznie udało się pokonać wszystkie przeszkody, a miejscowi i goście bawili się doskonale. Pierwszą część festynu wypełniły gry i zabawy dla młodszych i nieco starszych. W konkursie wiedzy na temat sołectwa i jego sołtysa bezkonkurencyjna była Mirosława Rabiega. Równie dobrze radziła sobie w sztuce hula-hop, ale należy dodać, że sporym ułatwieniem okazała się inauguracyjna demonstracja wykonana przez sołtysa. W tej konkurencji swoich sił spróbowała również pani wójt i zdaniem obserwatorów radziła sobie  nieźle. Później odnotowaliśmy nieoficjalny rekord świata w rzucie beretem do miski z bambuczą (rewelacyjny pan Czesiu!)

Nie miał wyjścia. Sołtys musiał zademonstrować, jak to się robi

i równie olśniewający konkurs dla dam w przechodzeniu pod skakanką. Nietrudno zgadnąć kto ów konkurs wygrał. Justyna Malinowska - pogromczyni męskich marzeń o szkolnych sukcesach sportowych.  Spod jej ręki wyszedł niejeden mistrz w unihokeju, piłce nożnej czy pingpongu. W tę niedzielę wcieliła się też w swoją główną rolę. Wespół z małżonkiem sędziowała w turnieju tenisowym. Przy stołach zaś uwijali się jej podopieczni, np. Tomek Czapczyński - nalepszy w powiecie bramkarz unihokejowy.
Następna odsłona festynów integracyjnych będzie miała miejsce w Baranowie, na Muratorze, w sobotę, 4 czerwca.