I BRALIŃSKI CROSS ROWEROWY

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej zaprasza do udziału w I Bralińskim Crossie Rowerowym, który odbędzie się 25 czerwca 2011 roku. Impreza przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu gminy Bralin, powiatu kępińskiego, a niewykluczone, że w crossie udział wezmą również zawodnicy spoza południowej Wielkopolski.

Oprócz rajdów rodzinnych Stowarzyszenie chce zaproponować mieszkańcom powiatu kępińskiego formę nieco bardziej wyczynową - amatorski, przełajowy wyścig na rowerach w pięknej scenerii doliny rzeki Niesob. I Braliński Cross Rowerowy przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Uczestnicy startować będą z podziałem na płeć i kategorie wiekowe na różnych dystansach, w zależności od możliwości fizycznych. Zaplanowanych jest aż 13 kategorii. I tak: wyścig główny podzielono na 3 kategorie: od 14 do 35 lat, powyżej 35 lat i kobiety open. Z kolei w wyścigu dla dzieci i młodzieży pierwszą kategorię stanowić będą przedszkolaki, następnie uczniowie klas I i II, III kategoria – kl. III i IV, kolejna – kl. V i VI i ostatnia – gimnazjum.

Pomysł na imprezę zrodził się podczas jednej z wycieczek rowerowych, które Stowarzyszenie organizuje już trzeci rok z kolei. Pomysłodawcą był Dariusz Drelak, zawodnik MTB Team Sokół Bralin Vidioni.

Stowarzyszenie zapewnia wszystkim ubezpieczenie NNW oraz posiłek regeneracyjny. Dla zawodników, którzy dotrą do mety w pierwszej trójce w każdej z wymienionych kategorii, przewidziane są puchary, nagrody i dyplomy. Biuro zawodów znajdować się będzie przy świetlicy „Tęcza” przy ul. Lipowej 14 a w Bralinie i stąd też uczestnicy imprezy w starcie honorowym ruszą ulicą Kościuszki na start właściwy usytuowany za przejazdem kolejowym.

Na organizację tej imprezy Stowarzyszenie pozyskało środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, oś 4. Leader w ramach działania 4.1/413, tzw. „małe projekty”.

Cross odbędzie się 25 czerwca, rozpoczęcie o godz. 11.00. Wyścig główny odbędzie się nie wcześniej niż o godz. 13.00.

Patronat medialny nad I Bralińskim Crossem Rowerowym objęli: „Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego”, Radio i Telewizja SUD, „Tygodnik Kępiński” oraz „Życie Gminy Bralin”.

Zapraszamy do udziału w wyścigach oraz do kibicowania.

Więcej na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Bralińskiej