• visual_1.jpg
  • visual_2.jpg
  • visual_3.jpg

PINGPONG W DYSKOTECE

W niedzielę, 16 marca, w Mroczeniu rozegrano finały III Gminnej Ligi Tenisa Stołowego. Wygrał Mroczeń przed Słupią, Łęką i Baranowem. 6 kwietnia w Łęce Mroczeńskiej wyłoniona w trakcie mroczeńskiego turnieju reprezentacja naszej Gminy zmierzy się z Baranowem i… Baranowem. Wynik tej rozgrywki łatwo przewidzieć. Wszak „Baranów nigdy nie przegrywa”. Tegoroczne finały zapamiętamy z kilku ważkich powodów. Przyznajmy, że pierwszy z nich to sam pomysł rozegrania turnieju pingpongowego w dyskotece. Sołtysowi Mroczenia, Andrzejowi Stodolskiemu, należy się za to jakaś równie nietypowa nagroda. Drugi to niezwykła, rodzinna wręcz aura zawodów.

 

Tegoroczne finały zapamiętamy z kilku ważkich powodów. Przyznajmy, że pierwszy z nich to sam pomysł rozegrania turnieju pingpongowego w dyskotece. Sołtysowi Mroczenia, Andrzejowi Stodolskiemu, należy się za to jakaś równie nietypowa nagroda. Drugi to niezwykła, rodzinna wręcz aura zawodów. Proszę spojrzeć np. na Słupię. W pięcioosobowej drużynie znalazło się miejsce dla trzech przedstawicieli rodu Góreckich. A mogło być ich więcej! – Miała być tu z nami jeszcze moja córka, ale sport przegrał z nauką. Musiała pojechać na studia – tłumaczy lider teamu – Bogusław. Dodajmy, że znakomicie zastąpiła ją Bożena Skąpska. Rodzinne akcenty odnaleźliśmy również w pozostałych zespołach. W Baranowie dzielnie poczynał sobie ojcowsko-synowski debel. Henryk (tata) stara się zaszczepić synowi (Emil) swoją miłość do tenisa stołowego. W Łęce Mroczeńskiej z kolei brylował duet stworzony z siostry (Marta) i brata (Piotr). Reprezentacja Słupi zasługuje na uwagę z jeszcze innego powodu. –Brak zespołu ze Słupi w ubiegłorocznych rozgrywkach bardzo mnie zasmucił. I zawstydził. W tym roku nie mogło nas tu nie być – wyjaśnia Władysław Kącki. To on „zmontował” drużynę, która wywalczyła srebrny medal. Mecz z gospodarzami trzymał wszystkich w napięciu do ostatnich chwil, do ostatnich zagrań. Mroczeń przegrywał już 0:4 i niewiele wskazywało, by to on miał wygrać ten mecz. Sygnał do ataku rzucił najmłodszy w zespole W pojedynku juniorów – dwóch Bartków - lepszy okazał się ten z Mroczenia. Przypomnijmy, że Bartek Rabiega zdobył z drużyną Szkoły w Łęce Mroczeńskiej 7. miejsce w ubiegłorocznym Finale Województwa Wielkopolskiego. Po swoim meczu pilnie przyglądał się uważnie co też przy stole wyprawia jego tata. Krzysztof nie mógł zawieść syna Decydujące o tytule punkty mroczenianie zdobyli w mikście. Prawdziwą klasą błysnęła w tym meczu Alicja Nawrot. – No tak, przyznaję, grałam niegdyś w Prośnie Wieruszów, ale kiedy to było – wyznaje nader skromnie. A spróbujcie dziś z Alicją ugrać choć seta!

Na koniec zostawiliśmy niespodziankę. Albo inny jeszcze powód, dla którego warto zapamiętać tegoroczne finały. Baranów zbierał się na ten turniej bardzo długo. I być może góra, pod którą miejscowi tenisiści musieli się wspinać, była ze wszystkich najbardziej stroma. – Przede wszystkim w Baranowie nie ma gdzie ćwiczyć. Poza tym jakoś baranowianki niespecjalnie garną się do tej gry. W naszym zespole miała wystąpić małżonka Henia Sibery, ale niestety musiała zrezygnować ze względu na obowiązki zawodowe. I wtedy wpadliśmy na pomysł, by zaprosić do naszej drużyny. p. wójt. Jesteśmy jej wdzięczni, że się zgodziła. Wystąpiła wspólnie z nami, choć jeszcze dzień wcześniej zmagała się z chorobą – objaśnia Piotr Korczak, najlepszy zawodnik turnieju. Na zakończenie zawodów otrzymał on właśnie od Bogumiły Lewandowskiej-Siwek powołanie do reprezentacji Gminy na mecz z Baranowami – Lubelskim i Mazowieckim. Obok niego w zespole tym znaleźli się : Bogusław Górecki, Arkadiusz Kibort, Nikodem Wylęga, Alicja Nawrot i Bogumiła Lewandowska -Siwek. Wójtowie też zagrają! Zawody rozegrane zostaną w niedzielę 6 kwietnia w sali gimnastycznej w szkole w Łęce Mroczeńskiej. W wyborze najlepszych na pewno pomogły precyzyjne statystyki indywidualne przygotowane przez sędziego głównego turnieju. Alojzy Piasecki też zasłużył na złoty medal.

 

 

Mroczeń – Słupia 5:4

 

Mroczeń: Szymon Balcer, Krzysztof Rabiega, Ireneusz Dudziak, Bartek Rabiega, Alicja Nawrot

 

Słupia : Bogusław Górecki, Marcin Górecki, Arkadiusz Kibort, Bartek Górecki, Bożena Skąpska

 

pojedynki

 

Szymon Balcer- Marcin Górecki : 0:3

 

Krzysztof Rabiega-Bogusław Górecki-1:3

 

Ireneusz Dudziak-Arkadiusz Kibort-2:3

 

Szymon Balcer-Bogusław Górecki-0:3

 

Bartek Rabiega- Bartek Górecki -3:1

 

Alicja Nawrot- Bożena Skąpska: 3:2

 

Krzysztof Rabiega- Marcin Górecki -3:0

 

Dudziak+Rabiega --Kibort+Górecki-3:1

 

Alicja Nawrot+Krzysztof Rabiega-Bożena Skąpska+Bogusław Górecki -3:0

 

 

 

Łęka Mroczeńska Mroczeń: 3:6

 

Piotr Parzonka, Piotr Kobza, Marek Zaręba, Nikodem Wylęga , Marta Parzonka- Adamska

 

 

 

pojedynki

 

Piotr Parzonka- Rafał Wawrzyniak -3:1

 

Piotr Kobza-Krzysztof Rabiega-0:3

 

Marek Zaręba-Ireneusz Dudziak:0:3

 

Marta Parzonka-Alicja Nawrot -1:3

 

Nikodem Wylęga-Bartek Rabiega-3:2

 

Piotr Parzonka- Krzysztof Rabiega -3:2

 

Piotr Kobza-Rafał Wawrzyniak-0:3

 

Zaręba+Wylęga-Dudziak+Rabiega-2:3

 

Parzonka+Parzonka P –Alicja Nawrot+Krzysztof Rabiega -0:3

 

 

 

Słupia – Baranów 6:3

 

Bogusław Górecki, Marcin Górecki, Arkadiusz Kibort, Bożena Skąpska, Bartek Górecki

 

 

 

Pojedynki

 

Bogusław Górecki- Sławomir Kwapisz -3:1

 

Marcin Górecki- Piotr Korczak-1:3

 

Arkadiusz Kibort- Henryk Sibera -3:2

 

Bożena Skąpska-Bogumiła Lewandowska Siwek -3:1

 

Bartek Górecki- Emil SIbera-3:0

 

Bogusław Górecki- Piotr Korczak-0:3

 

Marcin Górecki- Sławomir Kwapisz -3:0

 

Kibort+Górecki Bartek - Sibera Henryk+Sibera E. 3:0

 

Skąpska+B Górecki -Lewandowska+Korczak 1:3

 

 

 

Baranów - Łęka Mroczeńska3:6

 

Baranów: Piotr Korczak, Sławomir Kwapisz, Henryk Sibera, Bogumiła Lewandowska-Siwek, Emil Sibera

 

 

 

Pojedynki

 

Piotr Korczak -Piotr Kobza 3:2

 

Sławomir Kwapisz -Piotr Parzonka 1:3

 

Henryk Sibera - Marek Zaręba 3:0

 

Bogumiła Lewandowska-Siwek -Marta Parzonka 0:3

 

Emil Sibera - Nikodem Wylęga 0:3

 

Piotr Korczak- Piotr Parzonka 3:1

 

Sławomir Kwapisz -Kobza Piotr 2:3

 

Sibera H+ Sibera Emil - Zaręba+Wylęga - 2:3

 

Lewandowska+Korczak -Parzonka+ Parzonka 1:3

 

 

 

Słupia- Łęka Mroczeńska 6:3

 

Słupia- Baranów 6:3

 

Słupia- Mroczeń 4:5

 

Baranów- Łęka Mroczeńska 3:6

 

Baranów-Mroczeń 4:5

 

Mroczeń-Łęka Mroczeńska 6:3

 

 

 

1.Mroczeń

 

2.Słupia

 

3.Łęka Mroczeńska

 

4.Baranów

 

 

 
Znajdujesz się:

bip

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły i możliwości ustawień przechowywania plików cookie na Twoim urządzeniu w naszej polityce plików cookie.

EU Cookie Directive Module Information