GDZIE NAJLEPIEJ GRAJĄ W PINGPONGA? W SŁUPI OCZYWIŚCIE!

Taki wniosek to najlepsza pointa po rozegranym w sobotę 10 maja turnieju zamykającego III edycję Gminnej Ligi Tenisa Stołowego. Zawody rozegrano w Mroczeniu.

Na starcie finałowego turnieju stawiły się cztery teamy: Mroczeń, Baranów, Łęka Mroczeńska i Słupia. Każdy z nich jeszcze przed zawodami musiał zmierzyć się … z regulaminem. I w kilku przypadkach był to mecz najtrudniejszy! Zespół musiał składać się z dwóch dorosłych panów, seniora + 45, juniora i dorosłej pani. Jak z tym problemem radziły sobie poszczególne ekipy? Bardzo podobnie. Po pierwsze po ratunek sięgano tam, gdzie najbliżej. A najbliższa jest zawsze własna rodzina! Konstrukcja zespołu z Baranowa rozsypałaby się jak domek z kart, gdyby nie determinacja rodziny Siberów. W turniejowe szranki stanął więc tata – Henryk, syn Emil i Mama Danuta. A kiedy niespodziewana choroba wyeliminowała panią Danusię, cały zespół złożył transferową propozycję p. wójt. I ta nie odmówiła pomocy. Dodajmy, że takie rozwiązanie było zgodne z regulaminem. – Bardzo chcieliśmy zagrać w tych finałach. Trenowaliśmy systematycznie, ale kiedy w ostatniej chwili okazało się, że małżonka Henia jednak nie może zagrać, postanowiliśmy poprosić o pomoc naszą panią wójt. Jesteśmy jej wdzięczni za tę pomoc – komentuje Piotr Korczak, filar zespołu. Dzięki temu Baranów wskoczył na podium zajmując III miejsce. Podobnego problemu nie udało się niestety rozwiązać pingpongistom z Łęki. Męska podpora drużyny Marek Zaręba (senior +45) postawił w tę sobotę na ekstremalne biegi przełajowe, w całym sołectwie nie udało się znaleźć godnego zastępcy i Łęka musiała oddać walkowerem trzy punkty. Na gorąco rozważano co prawda udział Marty Parzonki-Adamskiej w dwóch kategoriach, ale tu regulamin był bezwzględny. Łęka stawiła się jednak na turniej, walczyła dzielnie i za to należy się jej szacunek i puchar fair play! Choć nie wiemy dokładnie jak wyglądał casting na pingpongistkę w Słupi, to na pewno Władysław Kącki powinien dostać medal za skuteczną dyplomację. Iwona Białek okazała się olśniewającym odkryciem turnieju. Przypomnijmy, że jej młodsza siostra, Monika, to ubiegłoroczna medalistka Mistrzostw Wielkopolski w kategorii szkół podstawowych. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Pan Władysław jest tu najlepszym przykładem. Jego wnuk, Kacper, pomyślnie wsparł dziadka przy pingpongowym stole i w ten sposób Słupia mogła zgarnąć całą pulę. Spójrzmy jeszcze na gospodarzy. I tu pierwsze skrzypce grał rodzinny duet Rabiegów. Tata Krzysztof i syn Bartek przy wsparciu Ireneusza Dudziaka nie dali jednak rady Słupi. Tym razem słupianie okazali się mocniejsi. Na koniec warto podkreślić, że mroczeńskie zawody odbyły się w dyskotece, bo nasza gmina wciąż czeka na dużą przestronną salę mogącą pomieścić wszystkie zespoły. Optymistyczne natomiast jest to, że gospodarze jak zwykle spisali się wspaniale (dziękujemy, panie sołtysie), o wspaniałe nagrody postarała się p. wójt, a gracze dorzucili niezwykłe emocje i sportowy kunszt. Warto też podkreślić, że najmłodsi uczestnicy zawodów pierwsze pingpongowe kroki stawiali właśnie w naszej lidze. I wszyscy wyżej wymienieni mogą się już pochwalić albo medalem, albo udziałem w turnieju finałowym Mistrzostw Wielkopolski. I to jest prawdziwa zdobycz i wartość przedsięwzięcia, które narodziło się cztery lata temu.

TURNIEJ FINAŁOWY GMINNEJ DRUŻYNOWEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO, MROCZEŃ, 10 MAJA 2015

1.Słupia

2. Mroczeń

3. Baranów

4.Łęka Mroczeńska

Urząd Gminy Baranów Dla mieszkańców Sport i rekreacja Gminna Liga Tenisa Stołowego GDZIE NAJLEPIEJ GRAJĄ W PINGPONGA? W SŁUPI OCZYWIŚCIE!